Swiatoze

Zadbaj o klimat w swojej restauracji – rekuperacja ścienna w gastronomii

Zadbaj o klimat w swojej restauracji – rekuperacja ścienna w gastronomii

Restauracje to miejsca, w których co dzień gromadzi się wiele osób, które przychodzą tu nie tylko po pyszne jedzenie, ale także po komfortowe warunki. Wiele restauracji stara się spełnić oczekiwania swoich gości, oferując im nie tylko doskonałe dania i przyjazny personel, ale także odpowiednią temperaturę i jakość powietrza. W tym celu coraz więcej restauracji decyduje się na zainstalowanie systemu rekuperacji ściennej. Jesteś właścicielem takiego miejsca i chcesz poznać korzyści z posiadania rekuperatora ściennego? Zapraszamy do artykułu!
1. Poprawa jakości powietrza – Restauracje to miejsca, w których obecność zapachów związanych z gotowaniem i jedzeniem jest nieunikniona. Rekuperator ścienny może znacznie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu, usuwając niepożądane zapachy oraz zanieczyszczenia, takie jak tłuszcze czy opary z kuchni. Dzięki temu, goście restauracji będą mogli cieszyć się świeżym, czystym powietrzem podczas posiłku.
2. Ograniczenie kosztów związanych z wentylacją – Tradycyjne systemy wentylacyjne mogą być kosztowne w eksploatacji, zwłaszcza jeśli wymagają dużej ilości energii do funkcjonowania. Rekuperatory ścienne są bardziej energooszczędne, ponieważ odzyskują ciepło z powietrza wyprowadzanego na zewnątrz i używają go do ogrzewania świeżego powietrza wprowadzanego do wnętrza. Dlatego inwestycja w rekuperator ścienny w restauracji może prowadzić do oszczędności na rachunkach za energię.
3. Komfort gości i personelu – Dobrej jakości nawiew świeżego powietrza może znacznie poprawić komfort osób przebywających w restauracji, zarówno gości, jak i personelu. Świeże powietrze o odpowiedniej temperaturze i wilgotności może przyczynić się do lepszego samopoczucia, co może pozytywnie wpłynąć na atmosferę restauracji i zadowolenie klientów.
4. Zgodność z przepisami – W niektórych krajach istnieją przepisy dotyczące wentylacji w restauracjach, które muszą być przestrzegane. Inwestycja w rekuperator ściany może pomóc w spełnieniu tych wymagań, zapewniając właściwą wentylację pomieszczenia.
5. Mniejsze ryzyko rozprzestrzeniania się chorób i infekcji – Restauracje są miejscami, w których wiele osób jednocześnie przebywa na niewielkiej powierzchni. Dzięki rekuperatorom ściennym, możemy zapewnić ciągłą cyrkulację świeżego powietrza, co może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów i infekcji. To szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy zdrowie publiczne jest priorytetem.


Kliknij w obrazek i skontaktuj się z nami po więcej informacji!


Swiatoze

Swiatoze

04 lipca 2023 - 15:34

Ostatnio dodane artykuły

Rekuperatory Prana: Estetyczne i efektywne rozwiązanie w wentylacji budynków. Jak je zainstalować?

Rekuperatory Prana: Estetyczne i efektywne rozwiązanie w w...

to przyszłościowe rozwiązanie w obszarze wentylacji budynków, łączące efektywność techniczną z estetyką. T...

Swiatoze

Swiatoze

08 kwietnia 2024 - 11:32
7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAUFAĆ TENDERFLAME JAKO NAJCZYSTSZEMU PŁOMIENIOWI NA ŚWIECIE

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAUFAĆ TENDERFLAME JAKO NAJCZ...

Tenderflame to marka, która od lat zdobywa zaufanie klientów swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzin...

Swiatoze

Swiatoze

20 lutego 2024 - 14:37
Biopaliwo – nowa era zrównoważonej energii dla świata

Biopaliwo – nowa era zrównoważonej energii dla świata

Wszyscy zgadzamy się, że nasza planeta stoi przed olbrzymim wyzwaniem. Czymś, co musiśmy rozwiązać, jeśl...

Swiatoze

Swiatoze

16 stycznia 2024 - 13:12
logo

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz
504-208-715
biuro@swiatoze.com
ul. Śniadeckich 5, 85-011 Bydgoszcz

Znajdziesz nas na: